Футбольне дежавю: через 25 років українці перемогли угорців (3:1)

2017

299

1

0

30 травня на ужгородському стадіоні «Авангард», відбувся історичний поєдинок між ветеранськими збірними України та Угорщини. Матч був присвячений визначній спортивній події: 25 років тому збірна України зіграла в Ужгороді свій перший поєдинок. Суперниками була збірна Угорщини, яка тоді виграла з рахунком 3:1.

Кількість м’ячів, забитих у ворота суперника, залишилася незмінною, але перемога на цей раз – за «синьо-жовтими»

Як і 25 років тому гравців та вболівальників зустрічав ужгородський стадіон «Авангард», на фасадній частині якого відтепер встановлено меморіальну дошку про перший матч національної збірної.

Урочисто відкрити меморіальну дошку мали нагоду: президент Федерації футболу України Андрій Павелко, його колега з Угорщини – голова Асоціації футболу Угорщини Шандор Чайні та Президент ФФЗ Іван Дуран.

Також Андрій Павелко виконав ще одну почесну місію – нагородив Відзнакою ФФУ гравців та організаторів матчу, який відбувся 25 років тому. Нагороду отримали організатори першої гри національної збірної, зокрема: Золтан Модьор, Шандор Варга - відомий футбольний агент, який хоч і давно живе в Угорщині, не забуває Закарпаття, де народився. Футбольний м’яч з автографами гравців отримав Степан Селменський – головний редактор газети «Спорт тайм» та незмінний організатор футбольних міроприємтв.

Після урочистої частини та виконання гімнів двох країн, головний арбітр матчу Ігор Хіблін (Хмельницький) дав стартовий свисток під овації трибун.

Гравці національної збірної повели у рахунку вже у першому таймі. Рахунок відкрив Андрій Воробей, результат якого за кілька хвилин подвоїв закарпатець Іван Гецко.

До слова, закарпатський футболіст забив перший гол в історії національної збірної.

Після перерви, українська команда на 46-й хвилині зустрічі довела рахунок до розгромного. Олег Собуцький з одинадцятиметрової позначки переграв воротаря угорців Андруша Йожефа.

За десять хвилини наші суперники відквитали один м’яч зі штрафного. Це Чобо Фехер влучно пробив майже у «дев’ятку».

Справжнє футбольне дежавю подарували вболівальникам команди, адже «синьо-жовті» відтворили історичний рахунок, при цьому на власну користь.

Не обійшлося без інцидентів: на трибуні юнаки, які називають себе ультрас «Ужгород» запалили фаєри та пустили димову шашку. Проте оперативно зреагували правоохоронці, і за кілька хвилин загасили загоряння та заспокоїли молодиків.

Зазначимо, на трибунах було багато вболівальників, які були присутні і на матчі в 1992 році. Любителі футболу згадували перебіг гри, свої місця на трибунах та товаришів, з якими прийшли на матч.

На завершення футбольного свята команди сфотографувалися на згадку та залюбки роздавали автографи вболівальникам.

Національна збірна ветеранів України – Національна збірна ветеранів Угорщини – 3:1

Голи: Воробей (19), Гецко (25), Собуцький (46)

Україна (стартовий склад): Кутєпов – Шелепницький (к), Єзерський, Сак, Беженар, Анненков, Нагорнняк, Ковалець, Гусєв, Гецко, Воробей

Угорщина: (стартовий склад): Йожеф – Монош, Телек, Месоль, Чех, Халмаї, Мартон, Домбі, Детарі, Фехер, Токолі

Головний арбітр – Ігор Хіблін (Хмельницький)