Бойова нічия: «Говерла» - «Металіст» 2:2 (ВІДЕО)

778

34

0

С
ьогодні  ужгородська «Говерла» приймала в Ужгороді  харківського «Металіста». Матч, що відбувся на стадіоні «Авангард», приніс вболівальникам нічию по забитим м’ячам, не найгіршу гру  ужгородської команди, перші забиті в цьому році голи «говерлян» та радісне відчуття того, що програшна смуга нарешті  закінчилася. Принаймні на сьогодні! Що ж до суперника – харківського «Металіста», то підопічним Ігоря Рахаєва вкрай потрібна була перемога, щоб позбутися неписаного звання аутсайдера та довести, що команда даремно в одній площині з «Говерлою», яка вже звикла до невдач. Тренер «Металіста» Ігор Рахаєв, відомий своїм консерватизмом, щодо стартового складу команди, сюрпризів вболівальникам не підготував. Отже, «Металіст»: на лінії захисту: Селін (зліва), Булят та Іщенко (в центрі). Сергій Погорілий захищав ворота, Довгий з Ковальчуком відповідали за опорну зону, Каядо діяв на вістрі атаки, а в середній лінії творити покликані були Прийомов, Бобко та Бесєдін. Дискваліфікованого у попередньому матчі  Рижука замінив Бойчук. В’ячеслав Грозний робив ставку на досвідчених гравців, їх витримку та техніку. До стартового складу повернувся Максим Шацьких. Його завданням було з глибини поля організовувати  комбінації, гольове завершення яких покладалося на іншого Максима – Фещука. Подібні функції виконували також Мякушко з Грішиним. Аруна з Люлькою діяли в центрі поля, Глушицький, Акакпо, Ягодінскіс, Коротецький відповідали за захист, а Коваль, як завжди, стояв на «стражі» воріт  "Говерли". Перший тайм пройшов під атаки «Говерли», але гра була вкрай непродуктивною, якоюсь незлагодженою. Моменти були чудові, але ні Аруна, який на 3-й і на 37-й хвилинах (зі штрафного) завдавав ударів, ні Фещук, який спочатку головою намагався точно замкнути подачу Лукмана, а потім самотужки пройшов захист "Металіста" і пробив, близькими до взяття воріт Погорілого не були. Перспективно на ворота суперника в районі одинадцятої хвилини після передачі з глибини вискакував Мякушко, але професійно в підкаті зіграв Бойчук. Ще в одному моменті від арбітра вимагав пенальті Максим Шацьких, проти якого нібито сфолив Булят. Але Іван Бондар справедливо розсудив, що нападник "Говерли" сам наткнувся на корпус опонента. Гра «Металіста» відверто не радувала у першому таймі. Португалець Каядо, на якого тренер харків’ян ставить основні задачі в атаках. Пробивав настільки невпевнено. Що згадувати не хочеться. Проте, все ж Каядо став автором першого м’яча цього поєдинку. Бесєдін добре розібрався в центральній зоні і віддав передачу направо на Ковальчука; Кирило подав у штрафний майданчик, де ужгородці залишили без опіки Каядо. Форвард головою підрізав м’яча у ворота Коваля – 0:1. Так «Говерлу» було покарано за невпевнену гру. Помилки потрібно виправляти, за що «говерляни» взялися у другому таймі зустрічі. Гра виглядала впевненішою, кращою за гру «Металіста», але результат «не йшов». Падіння Максима Фещука у штрафному майданчику суперника не приніс пенальті, тож вихід знайшовся інший: Аруна подав зі штрафного, харків’яни в паніці забули прикрити Ягодінскіса і центральний захисник спокійно покарав Погорілого, забивши перший гол "Говерли" у новому році! Після цього вирішального моменту у  «Говерли» відкрилося друге дихання! Міфи про «пороблене», чорну, довгу смугу невдач почали відходити від команди. Закарпатці почали грати свіжо та активно, вириватися вперед, атакуючи ворота суперника. Після подачі кутового "говерляни" кілька разів намагалися пробити по воротах Погорілого, але вдалося завдати удару тільки Мякушку (після пасу Фещука) – м’яча з лінії воріт виніс Довгий. Відразу ж була і друга спроба від півзахисника "Говерли", але знову за Погорілого заступився Довгий. Невезіння не відступало від «Говерли», але футболісти примусили спортивну фортуну наблизитися до футбольного поля та сприяти грі. На 70-й хвилині поєдинку Максим Фещук, помітивши на лівому фланзі капітана команди Максима Шацьких, віддав точний пас у його напрямку. Ветеран виграв позиційно-силову боротьбу в Іщенка, увійшов у вільну зону, віддав поперечну передачу на Фещука, а нападник сильно пробив у ближній кут. Погорілий проґавив – 2:1. Успіх приніс ейфорію – супутницю неуважності. Як результат – «Говерла» майже миттєво пропустила відповідний гол «Металіста» у своїй ворота. Бесєдін увірвався в володіння Коваля, а Ігор Коротецький, як і в першому своєму матчі за "Говерлу", погано зіграв у відповідальному моменті. Арбітр призначив пенальті, який холоднокровно  виконав Прийомов. До кінця поєдинку «Говерла» грала у свій футбол – на результат, намагалась не здавати позицій швидкості та техніки. Але часу вже не залишалось. Дев’яносто хвилин футболу принесли відчуття, що «Говерла», яка вважається аутсайдером Української Прем’єр - ліги, ще покаже свою власну гру, стане нарешті злагодженою командою, що демонструє футбол високого рівня. Нагадаємо, команди дублерів "Говерли" та "Металіста" провели поєдинок 13 березня.  "Говерла" програла харківському "Металісту" 1:3 Українська Прем'єр-ліга 2014/15. 17-й тур Ужгород, стадіон "Авангард" Арбітр: Іван Бондар "Говерла" (Ужгород) - "Металіст" (Харків) 2:2 Голи: Ягодінскіс 62, Фещук 70 - Каядо 39, Прийомов 72 (пен.) "Говерла": Коваль, Грішин (Герасим'юк 52), Глушицький, Аруна, Люлька (Хльобас 80), Ягодінскіс, Шацьких, Коротецький, Фещук, Мякушко (Трухін 86), Акакпо "Металіст": Погорілий, Прийомов, Бойчук, Булят, Бесєдін, Селін, Каядо (Осман 87), Бобко, Ковальчук, Іщенко, Довгий Попередження: Глушицький 31, Коротецький 44 - Іщенко 29 Джерело