В Ужгороді відбувся відкритий турнір з гирьового спорту

11-12 листопада Ужгород приймав гостей із 10 регіонів України, а також Польщі.

Загалом у змаганнях узяли участь 51 спортсмен з 11 команд.

Змагалися як чоловіки, так і жінки. Чоловіки випробовували свої сили у вправі поштовх довгим циклом двох 24-кілограмових гирь, а жінки змагалися у двох вправах: ривку й поштовху довгим циклом однією рукою.

Команда Закарпатської області була представлена сімома спортсменами.

Найкращий результат продемонстрував тренер фітнес-центру «Фіт-Лайф», майстер спорту, срібний призер чемпіонату світу у командній естафеті Гичка Микола (тренер Андрій Яремус та Василь Потокій). З результатом 84 підйоми він не мав собі рівних і посів перше місце.

Учениці Гички Миколи – Штефко Марія та Бенко Наталія – також показали хороші результати та зуміли вибороти медалі для нашої збірної. Марія у ваговій категорії до 68 кг у вправі ривок 16-кілограмової гирі посіла другу сходинку п’єдесталу пошани. Наталія, яка виступала у ваговій категорії понад 68 кг, у вправі поштовх довгим циклом однією рукою принесла нашій команді «бронзу».

У ваговій категорії до 68 кг за нашу команду виступав ще один тренер фітнес-центру «Фіт-Лайф», студент ІV курсу факультету здоров’я людини, кандидат у майстри спорту Прокоп Микола (тренер Микола Гичка). У напруженій боротьбі Микола до дев’ятої хвилини «йшов у ногу» із спортсменом з міста Рівне, але наприкінці виступу відпустив суперника, поступився всього на 2 бали і здобув почесне друге місце.

Ще троє наших спортсменів змагалися в категорії до 73 кг. Це Потокій Василь (тренер Андрій Яремус), його учень Тупиця Михайло та чемпіон світу серед ветеранів 2016 року в Італії Рошканюк Вадим (тренер Микола Гичка). Найбільш достойний виступ продемонстрував срібний призер чемпіонату світу серед юніорів в командній естафеті цього року в Казахстані, майстер спорту Тупиця Михайло, який навчається на третьому курсі факультету здоров’я людини та є тренером фітнес-центру «Фіт-Лайф». Михайло здійснив 78 підйомів гирь і поступився тільки більш досвідченому спортсмену з Харкова. Наш ветеран гирьового спорту, заступник декана з навчально-виховної роботи юридичного факультету УжНУ Рошканюк Вадим не встиг відновитися після приїзду з чемпіонату світу і з достойним результатом – 53 підйоми, але меншим ніж на попередніх змаганнях у Турині, посів шосте місце. Потокій Василь із результатом 70 повторень став четвертим.

Після особистих виступів на спортсменів чекала командна естафета у поштовху гирь, де брало участь по троє спортсменів із команди, де протягом дев’яти хвилин (по 3 хвилини кожен спортсмен) один за одним гирьовики намагалися здійснити найбільшу кількість підйомів. Тут наша команда, до складу якої входили Прокоп Микола, Тупиця Михайло та Гичка Микола, упевнено перемогла.

У командному заліку перше місце посіла команда Рівненської області, Закарпаття – почесне друге місце, третє місце за львів’янами.

Приємно, що змагання відвідали спортсмени з Ольштена (Польща), які мають в своєму активі одну золоту нагороду. Також у турнірі взяв участь президент Союзу гирьового спорту України, майстер спорту Бербеничук Валентин, який із результатом 92 підйоми виборов «золото» змагань.

Щира подяка Управлінню молоді та спорту Закарпатської облдержадмністрації (начальник Віталій Ерфан), депутату Ужгородської міської ради Анатолію Ковальському за сприяння у фінансуванні змагань, Союзу гирьового спорту України та Осередку федерації гирьового спорту Закарпатської області за допомогу в організації змагань. Особлива подяка Заслуженому тренеру України, майстру спорту України міжнародного класу з гирьового спорту Андрію Яремусу, який безпосередньо займався організацією та керівництвом проведення змагань. Також подяка спонсорам змагань – мережі супермаркетів «Вопак» та його директору та магазину спортивного харчування «Trek nutrition» та особисто Юрію Теличко за цінні подарунки для переможців.

Змагання відбувалися в радісній атмосфері, у дусі колективізму і єдності, залишили багато позитивних і яскравих вражень. Спортсмени, судді, гості й запрошені висловили бажання наступного року також відвідати наше чудове місто, що й підтверджує гасло змагань «Об’єднання – запорука розвитку»!