На Закарпатті назвали імена лауреатів обласних премій у галузі літератури і мистецтва за 2017 рік (ФОТО) - Мукачево.today

Січень

23

2018

На Закарпатті назвали імена лауреатів обласних премій у галузі літератури і мистецтва за 2017 рік (ФОТО)

С

ьогодні, 23 січня, у Закарпатській ОДА відбулося засідання обласного комітету з присудження премій у галузі літератури і мистецтва, на якому було розглянуто й обговорено подання установ культури та мистецтва, творчих спілок, громадських організацій, а також – пропозиції конкурсних відбіркових комісій на здобуття обласних премій у галузі літератури і мистецтва за 2017 рік.

Після розгляду та обговорення було проведено таємне голосування, за результатами якого вирішено присудити:

В галузі літератури – премію імені Федора Потушняка:

- у жанрі прози – Дмитру Кешелі (письменникові, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України) за книгу "Дай сили заплакати";

- у жанрі поезії – Мар'яні Нейметі (письменниці, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України) за збірку поезій "Йод";

- у жанрі драматургії – Олександру Горвату (письменникові, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України) за книгу "Серцеструс"; Василю Шкірі (письменникові, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України) за книгу "Ранок вечора мудріший";

- у жанрі літературної критики і літературознавства – Василю Густі (письменникові, голові Закарпатської організації Національної спілки письменників України, заслуженому працівнику культури України) за книгу "Вклоняюсь колосу й зернині";

- у номінації "Художній переклад" – Валерії Юричковій (літературознавцю і перекладачу) за переклади "Дмитро Кремінь у дзеркалі художнього перекладу" та "Поезія Петра Скунця у словацькому перекладі Валерії Юричкової", опубліковані в збірниках "Між Карпатами і Татрами".

В галузі музичного і виконавського мистецтва – премію імені Дезидерія Задора:

- у номінації "Композитор" – симфонічному оркестру Комунального вищого навчального закладу "Ужгородський музичний коледж ім.Д.Задора" Закарпатської обласної ради (керівник – заслужена артистка України Вікторія Цанько) за концертну програму "Viva students";

- у номінації "Художній колектив" – естрадно-духовому оркестру Комунального вищого навчального закладу "Ужгородський музичний коледж ім.Д.Задора" Закарпатської обласної ради (керівник – заслужений артист України Ференц Томич) за концертну програму "La Grande Parade";

- у номінації "Соліст, дует, тріо" – Яні Садварій (заслуженій артистці України, солістці Комунального закладу "Заслужений академічний Закарпатський народний хор" Закарпатської обласної ради) за сольну концертну програму "Ой беру я ягудки…";

- у номінації "Музикознавець" – Олені Юрош (викладачу Ужгородської дитячої музичної школи №1 ім.П.Чайковського, кандидату педагогічних наук) за музикознавчу працю "Ужгородська дитяча музична школа №1 ім.П.Чайковського: віхи становлення".

В галузі театрального мистецтва – премію імені братів Євгена та Юрія-Августина Шерегіїв:

- у номінації "Режисерсько-постановочна група" – режисерсько-постановочній групі Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв" Закарпатської обласної ради (у складі режисера-постановника, заслуженого артиста України Михайла Фіщенка, художника-постановника Віри Степчук, балетмейстера-постановника Дмитра Сньозика) за виставу "Круті віражі" за п'єсою Е.Ассу;

- у номінації "Актору – за найкраще втілення художнього образу сценічного героя" – Любомиру Гелясу (актору Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв" Закарпатської обласної ради) за ролі Доні у виставі "Вільні метелики" та Царя у виставі "Дивовижна пташечка";

- у номінації "Актрисі – за найкраще втілення художнього образу сценічного героя" – Вікторії Варзі (актрисі Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв" Закарпатської обласної ради) за роль Дихи у виставі "Задуши мене в обіймах" за п’єсою А.Несина та за роль Мами у виставі "Вільні метелики" за п’єсою Л.Герша;

- у номінації "Актору – за найкращу акторську роль у виставі для дітей" – Андрію Опіоку (актору Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний театр ляльок" Закарпатської обласної ради) за роль Лиса у виставі "Фарбований лис" за мотивами казки І.Франка; Миколі Слов’янину (артисту балету Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв" Закарпатської обласної ради) за роль Підгенерала у виставі "Дивовижна пташечка" за творами І. та Я.Златопольських;

- у номінації "Критик-театрознавець" – Олегу Зайцеву (заступнику директора Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв" Закарпатської обласної ради) та Людмилі Поповій (члену Закарпатської організації Національної спілки театральних діячів України) за монографію "Художник театру Емма Зайцева".

В галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва – премію імені Йосипа Бокшая і Адальберта Ерделі:

- у номінації живопису "За найкращий традиційний реалістичний твір" – Василю Вовчку (художнику-живописцю, члену Закарпатської організації Національної спілки художників України) за твір "Ужгород святковий";

- у номінації живопису "За найкращий новаторський твір" – Тарасу Усику (заслуженому художнику України, члену Закарпатської організації Національної спілки художників України) за твір "Їхав козак за Дунай…";

- у жанрі станкової графіки – Василю Палу (художнику-графіку, члену Закарпатської організації Національної спілки художників України) за диптих "Потрібен діалог";

- у жанрі прикладної графіки – Василю Когутичу (художнику-графіку, члену Закарпатської організації Національної спілки художників України) за композицію "Створення гармонії";

- у жанрі скульптури – Івану Дем'яну (скульптору, члену Закарпатської організації Національної спілки художників України) за твір "Готика";

- у жанрі монументального мистецтва – колективу авторів (у складі Тараса Данилича – народного художника України, Петра Ходанича – члена обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Михайла Ходанича – члена Закарпатської організації Національної спілки художників України) за твір "Іконостас. Церква Успіння Пресвятої Богородиці в с.Дубриничі";

- у жанрі декоративно-прикладного мистецтва – Олександру Сопільняку (художнику-прикладнику, члену Закарпатської організації Національної спілки художників України) за твір "Квартал";

- у жанрі "Мистецтвознавча праця" – колективу авторів (у складі Івана Небесника – ректора Закарпатської академії мистецтв, професора, кандидата педагогічних наук, заслуженого працівника освіти України, члена Закарпатської організації Національної спілки художників України, Ігоря Луценка – доцента кафедри рисунку Закарпатської академії мистецтв, кандидата мистецтвознавства, члена Закарпатської організації Національної спілки художників України, Аттіли Коприви – доцента кафедри образотворчого мистецтва Закарпатської академії мистецтв, кандидата мистецтвознавства, члена Закарпатської організації Національної спілки художників України) за серію мистецтвознавчих статей, опублікованих у "Віснику Закарпатської академії мистецтв. Ч.9".

Про дату й місце проведення церемонії нагородження переможців буде повідомлено додатково.

Департамент культури Закарпатської ОДА


Дивіться також

Новини партнерів

Курс валют на портале Finance.ua

Цікаво


Рекомендовані підприємства

Медичний центр "Архімед"

Медицина

Медичний центр «Архімед» — один з перших приватних...

Зареєструвати підприємство

Подати оголошення

Маєш файний шанс додати своє оголошення!

•Безкоштовно!

•Довго зберігається!

•Дуже круто!