Закарпатські пауерліфтери гідно виступили на Чемпіонаті України - Мукачево.today

С

ерію всеукраїнських змагань з пауерліфтингу, що проводяться у прикарпатській Коломиї, продовжив чемпіонат України з класичного жиму лежачи (без застосування спеціального екіпірування) серед спортсменів усіх вікових груп, в якому взяли участь чотирнадцять закарпатських силачів.

Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці голова обласної федерації пауерліфтингу Андрій Федорішко:

Найбільшого успіху з них домігся 38-річний майстер спорту міжнародного класу з Ужгорода Олександр Шляхта (тренер Андрій Федорішко), котрий виступав серед чоловіків у ваговій категорії до 83 кг. Вже у першому підході, піднявши при власній вазі 79 кг 187,5 кг, він забезпечив собі "золото", у другому – подолав 192,5 кг, що на 7,5 кг вищейого ж рекорду області, а у третій спробі штур мував 200 кг, але поки що невдало.

Олександр вже сьомий раз за свою кар'єру став чемпіоном Україниі зараз готуватиметься до виступу на чемпіонаті світу, що пройде у травні у Фінляндії. У ваговій категорії до 74 кг змагались двоє наших атлетів: минулорічний чемпіон країни у вазі до 66 кг Іван Телегій з Ужгорода ще не освоївся серед важчих атлетів і посів 7-ме місце, а Іван Візанті з Мукачівщини – 9-те.

Серед юніорів, віком до 23-х років віце-чемпіонами стали представник Мукачівського району Едуард Бошинда з результатом 125 кг у категорії до 66 кг і ужгородець Максиміліан Лабінський, котрий підняв 182,5 кг серед спортсменів, не важчих за 105 кг. У третьому підході Максиміліан подолав і переможні 187,5 кг, але зробив це за якусь частку секунди до команди старшого судді, тож спробу справедливо не було зараховано. Бронзову юніорську нагороду у вазі до 59 кг з результатом 82,5 кг здобув Мілан Ботош з Мукачева, а Валерій Дудаш з Перечинщини посів 4-те місце у ваговій категорії до 66 кг з показником 110 кг і приніс вагомі очки команді.

Серед юнаків, не старших за 18 років, двоє закарпатців стали чемпіонами. Золоті медалі вибороли мукачівці Себастьян Гряділь (тренер Микола Красилинець), котрий підняв 70 кг у вазі до 53 кг і Михайло Когут (тренери Михайло Рошко, Катерина Пліс) з результатом 125 кг серед спортсменів, не важчих за 74 кг. Юнацьким віце-чемпіоном України у ваговій категорії до 59 кг з результатом 95 кг став Мілан Бряник з Мукачева, четверте місце посів його земляк Олександр Белко (до 53 кг), п'ятими фінішували також мукачівці Богдан Лендєл (до 59 кг) і Ерік Фогел (до 74 кг). У командному заліку закарпатські юнаки посіли другу сходинку п'єдесталу пошани».

Зараз у Коломиї стартував чемпіонат України з пауерліфтингу (триборство), в якому візьмуть участь четверо закарпатських силачів.