Закарпатцям до уваги: чи має право директор відмовити вам у відпустці - Мукачево.today

Червень

13

2019

Закарпатцям до уваги: чи має право директор відмовити вам у відпустці

С

тартував сезон відпусток. Ви вже все запланували, купули путівку на курорт, а вас не випускають з роботи. Чи законно поступає ваш роботодавець?

На запитання читачів Mukachevo.Today відповідає державний виконавець, голова Союзу юристів м.Ужгород Віталій Дупин.

Стаття 45 Конституції України гарантує всім працюючим право на відпочинок. Також згідно з ст. 2 Закону України “Про відпустки” право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, а також зазначено, що іноземці мають право на відпустку на рівні з громадянами України.

Надання працівникам часу відпочинку для відновлення працездатності, зміцнення здоров’я, а також для виховання дітей, задоволення власних життєвих потреб та інтересів є прямим обов’язком роботодавця.

Якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на щорічну відпустку за декілька попередніх років, він має право використати їх, а в разі звільнення, незалежно від підстав, йому повинна бути виплачена компенсація за всі невикористані дні щорічних відпусток згідно зі ст. 24 Закону України “Про відпустки”.

Види щорічних відпусток визначені ст. 4 Закону України “Про відпустки”.

До них належать:

• основна відпустка;

• додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці;

• додаткова відпустка за особливий характер праці;

• інші додаткові відпустки, передбачені законодавством.

Щорічні додаткові відпустки за бажанням працівника можуть надаватися одночасно зі щорічною основною відпусткою або окремо від неї.

Загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 к. д., а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, – 69 к. д.

Нагадуємо:

Отримати консультацію дуже просто. В facebook існує група "Безкоштовна юридична консультація від Союзу юристів України" https://www.facebook.com/groups/136013660651261 , де кожен охочий може залишити своє питання.

Якщо Ви не хочете, щоб Ваше питання бачили всі, то зможете його анонімно надіслати на електронну пошту : lawyersunion.uzh@gmail.com.

Дивіться також

Новини партнерів

Рекомендовані підприємства

Медичний центр "Архімед"

Медицина

Медичний центр «Архімед» — один з перших приватних...

Зареєструвати підприємство

Подати оголошення

Маєш файний шанс додати своє оголошення!

•Безкоштовно!

•Довго зберігається!

•Дуже круто!

?>