Закарпатцям до уваги: які пільги має мати-героїня - Мукачево.today

Травень

10

2019

Закарпатцям до уваги: які пільги має мати-героїня

П

очесне звання "Мати-героїня" отримує кожна жінка, котра має 5 і більше дітей.

Чи має вона якісь пільги і додаткові доплати на дітей? Чи дає їй держава підвищену пенсію?

На запитання Mukachevo.Today відповідає голова Союзу юристів м.Ужгород Віталій Дупин.

- Так, п. 8 ст. 1 Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, виплачується пенсія за особливі заслуги, яка встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законом, у розмірі від 35 до 40% прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність.

Статтею 19 Закону України “Про відпустки” та ст. 1821 Кодексу законів про працю України передбачається надання щорічної додаткової оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років.

Відповідно до ч. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги. Її розмір залежить вів кількості дітей, яких виховує платник податків.

Статтею 11 Закону України “Про житловий фонд соціального призначення” встановлено право сімей, які мають п’ятьох і більше дітей, позачергового отримання квартир або садибних (одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення а також позачергове право отримання житлового приміщення відповідно до ст. 46 Житлового кодексу України.

Жінки, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років (п. 3 ч. 1 ст. 115 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” ).

Згідно з п. 2 постанови Кабінету Міністрів України №521 від 03 вересня 1992 р. “Про додаткові заходи щодо соціального захисту багатодітних сімей“, період по догляду трьох і більше дітей до 16 років зараховується непрацюючим матерям (батькам, опікунам) до безперервного стажу роботи при обчисленні допомоги по тимчасовій непрацездатності. Cім’ям, які мають трьох і більше дітей, установлюється 50% знижка плати для батьків за перебування та харчування дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах. А сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких нижче гарантованого мінімуму у розрахунку на одну особу, взагалі звільняються від плати за перебування та харчування дітей у цих закладах.

Така норма передбачається постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2002 р. №1243 “Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів”. Частиною 2 ст. 26 Закону України “Про позашкільну освіту” встановлюється, що діти з багатодітних сімей здобувають позашкільну освіту безоплатно.

Щоправда, реалізація цієї норми можлива виключно за умови відповідної компенсації коштів з державного та/або місцевих бюджетів. Постановою Кабінету Міністрів України від 16червня 2003 р. №913 “Про затвердження Порядку надання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти” передбачається перевага в отриманні пільгового державного кредиту для здобуття дітьми з багатодітних сімей вищої освіти за однакових результатів вступних іспитів.

Хто може претендувати на звання «Мати-героїня»

Жінки, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, можуть претендувати на почесне звання “Мати-героїня”, порядок присвоєння якого врегульований Положенням про почесні звання України, затвердженим Указом Президента України від 29 червня 2001 року N 476/2001. Питання про присвоєння почесного звання “Мати-героїня” порушуються органами місцевого самоврядування за заявою жінки, яка претендує на його присвоєння та розглядаються відповідними місцевими державними адміністраціями протягом місяця з дати надходження такої заяви.

Які документи слід подати для представлення до присвоєння почесного звання “Мати-героїня”:

  • – копія паспорта громадянина України,
  • – копії свідоцтва про народження дітей;
  • – копії документів про освіту дітей;
  • – характеристики дітей з навчального закладу, якщо дитина навчається, або з місця роботи, якщо працює (щодо кожної дитини окремо);
  • – виданий органом внутрішніх справ документ про наявність чи відсутність відомостей стосовно дітей, які перебувають на обліку правопорушників, що не досягли 18 років, у тому числі звільнених зі спеціальних виховних установ;
  • – довідка про наявність або відсутність судимості в особи, яку представляють до нагородження, та в кожного з дітей, яким виповнилося 14 років;
  • – за наявності та за бажанням матері – копії грамот, дипломів, подяк, свідоцтва, листів для визначення внеску жінки у розвиток творчих здібностей дітей, формування в них високих духовних і моральних якостей.

Нагадуємо:

Отримати консультацію дуже просто. В facebook існує група "Безкоштовна юридична консультація від Союзу юристів України" https://www.facebook.com/groups/136013660651261 , де кожен охочий може залишити своє питання.

Якщо Ви не хочете, щоб Ваше питання бачили всі, то зможете його анонімно надіслати на електронну пошту : lawyersunion.uzh@gmail.com.

Дивіться також

Новини партнерів



Курс валют на портале Finance.ua

Рекомендовані підприємства

Медичний центр "Архімед"

Медицина

Медичний центр «Архімед» — один з перших приватних...

Зареєструвати підприємство

Подати оголошення

Маєш файний шанс додати своє оголошення!

•Безкоштовно!

•Довго зберігається!

•Дуже круто!

?>